Vásárlási tanácsok, hírek
Laikus vásárlóként nem csak a munka akkumulátorok ezerszínű kínálatában tévedhet el, de a számos használati, tárolási, karbantartási előírás is könnyedén összezavarhatja. A legbiztosabb, ha az innen-onnan elcsípett információmorzsák helyett szakértői útmutatásra támaszkodik, és alaposan utánanéz, hogy milyen tárolási, karbantartási és működtetési szabályoknak kell mindenképp eleget tennie azért, hogy munka akkumulátora a lehető legtovább kiszolgálja az igényeit.
Ha elég figyelmesek vagyunk, még laikusként is könnyedén rájöhetünk, hogy az akkumulátor mikor kezdi magát megadni. Fura hangokat hallat vagy kellemetlen szagú az autó akkumulátor? Az önindító sokat forgat, mielőtt elindulna a motor? Ezek mind-mind árulkodó jelei lehetnek annak, ha az akku már a végét járja. A következőkben összegyűjtöttük a leggyakoribb „tüneteket”, amikből bárki könnyedén rájöhet, hogy a problémák forrását – valószínűleg – az akkumulátornál kell keresni.
Az ólom akkumulátorok atyja nem más, mint Gaston Planté. A neves francia fizikus már egy 1859-ben végzett kísérlete során rájött arra, ha kénsavba mártott ólomlemez csíkokba egyenáramot tölt, majd vezet ki, egy még nem létező áramforrást kap.
Kutatása azonban még gyerekcipőben járt...
Hiába egy kiváló minőségű új akkumulátor, ha tulajdonosa nem vigyáz rá kellőképpen. Kis figyelem ráfordításával sokáig megőrizhetjük autónk akkumulátorának jó állapotát. Íme néhány tipp, hogy nagy eséllyel elkerülhesd a kellemetlen meglepetéseket.
Napjaink egyik legfontosabb témája a környezetvédelem és a rendelkezésre álló fosszilis erőforrásokkal való takarékosság.